Uwaga na fałszywe spadki

Prawnicy z firmy Adwokat w Europie ostrzegają wszystkich przed oszustami, którzy oferują rzekomy spadek po Twoim krewnymza granicą! Za pomocą internetu oszuści mogą wyszukiwać ofiary w na całym świecie. Nie należy jednak kontaktować się z firmami lub osobami, które wymagają od nas najpierw uiszczenia opłaty na prywatny rachunek bankowy bez odpowiedniej dokumentacji.

Dla tych, którzy pracują z dokumentami w języku angielskim z USA, Kanady lub Europy, dość łatwo jest odróżnić oryginał od falsyfikatu! Jednak oszuści bardzo często manipulują swoimi ofiarami obiecując duże kwoty spadku, znajdując ich dane osobowe w Internecie. Mogą bardzo łatwo oszukać , zmusić do wpłaty kwoty na koszty w sprawie spadkowej, a następnie zniknąć.

OSZUŚCI W INTERNECIE

Ponieważ żyjemy w coraz bardziej cyfrowym społeczeństwie, jesteśmy bardziej narażeni na oszustwa. Wielu oszustów z krajów trzeciego świata udaje, że są prawnikami, radcami prawnymi lub menedżerami ds. spadków przy użyciu różnych sfałszowanych dokumentów. Tam oferują swoje usługi, a także pomoc za „małą” opłatę od 500 do 3000 USD. Wszystko wygląda legalnie, firma wygląda na zarejestrowaną zgodnie z prawem. Ale prawda jest taka, że, jak sugeruje popularny aforyzm, „nie wszystko, złoto, jest co się świeci”.

PO CZYM POZNAĆ ŻE MAMY DOCZYNIENIA Z OSZUSTWEM

Podczas negocjacji z „nieuczciwym prawnikiem” w sprawie spadkowej istnieje kilka szczegółów, na które musimy zwrócić uwagę.

KWOTA SPADKU

O wysokości spadku można dowiedzieć się tylko na podstawie oficjalnego wniosku skierowanego do banku lub ustalonego przez sąd po otwarciu sprawy spadkowej! Osoby nieupoważnione, zarówno prawnicy, jak i pełnomocnicy, nie mają dostępu do takich danych! Informacje takie może przekazać jedynie oficjalny zarządca spadku za zgodą spadkobierców.

Ostrzeżenie: kwota spadku jest zbyt duża (od 1 000 000 $ do 10 000 000 $), jest to znak ostrzegawczy i najprawdopodobniej oszustwo.  Jeśli jednak uważasz, że tak duży spadek jest jednak możliwy, sprawdź w ogóle czy któryś z Twoich krewnych lub znajomych mieszkał w kraju o którym mowa w wiadomości którą otrzymałeś. To praktycznie niemożliwe że ktoś nieznajomy  zostawi Ci miliony dolarów w spadku, to na pewno oszustwo!

KONTA BANKOWE

 To bardzo ważne, aby dowiedzieć się czy osoba która się z Tobą skontaktowała jest na pewno prawnikiem. Spójrzmy prawdzie w oczy: chociaż Stany Zjednoczone i Kanada mają zupełnie inny system spadkowy, są to kraje, które zmuszają wszystkich do przestrzegania prawa. Na przykład tylko prawnie zarejestrowane firmy mogą prowadzić sprawy spadkowe, jeśli więc Twój „prawnik” poprosi Cię o zdeponowanie pieniędzy na koncie osobistym, a nie na koncie firmowym, prawdopodobnie możesz paść ofiarą oszustwa. Zwyczajnie zignoruj wiadomości od rzekomego prawnika i nie przesyłaj żadnych pieniędzy.

PŁATNOŚCI NIESPODZIEWANE

Żądanie opłaty za prowadzenie sprawy bez odpowiedniej dokumentacji to kolejna cecha wskazująca, że ​​masz zamiar paść ofiarą oszustwa. Wiele osób zostało oszukanych w ten właśnie sposób.

DOKUMENTY

Dokumenty wysyłane przez oszustów można łatwo odróżnić od oryginalnych. Po pierwsze, sfałszowane dokumenty są wykonane w jasnych kolorach i zawierają jaskrawoczerwone znaczki. Po powiększeniu dokumentu możesz zobaczyć miejsca zmienione w programie Photoshop. Oryginalne dokumenty muszą zawierać znaki wodne, a zeskanowane kopie muszą zawsze być czarno-białe!

JAK NIE STAĆ SIĘ  OFIARĄ OSZUSTÓW?

Według prawników z firmy Adwokat w Europie każdy, kto otrzymał podejrzaną wiadomość e-mail z powiadomieniem o spadku, musi:

  • Sprawdź autentyczność informacji zawartych w mailu.
  • Sprawdź adres e-mail oszusta. Być może fora już wspomniały o tym adresie w sekcji dotyczącej oszustw.
  • Nigdy nie korzystaj z bankowości za pośrednictwem alternatywnych systemów, takich jak Paypal lub Western Union, ponieważ poważna firma ma normalne legalne konto bankowe.

Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Ci uniknąć potencjalnego oszustwa. Pamiętaj, aby zachować ostrożność podczas korespondencji z osobami z innego kraju, zwłaszcza jeśli ktoś twierdzi, że zostałeś powołany do spadku. Pamiętaj by zwrócić się do prawników z firmy Adwokat w Europie o wsparcie, które pomoże Ci rozwiązać wszystkie możliwe problemy spadkowe w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Europie.