System ubezpieczeniowy we Włoszech | Adwokat w Europie

Ubezpieczenia we Włoszech to niezawodny sposób na ochronę i zarządzanie firmą. Najważniejsze jest, aby zrozumieć  potrzeby w ubezpieczeniu we Włoszech: niektórzy próbują pozbyć się obowiązkowego ubezpieczenia, a inni kupują ubezpieczenia, których nie potrzebują. Najłatwiejszym sposobem uniknięcia tego jest skonsultowanie się z ekspertami z firmy „Adwokat w Europie”. Doradzimy Tobie w sprawie odpowiedniego ubezpieczenia we Włoszech i rozważymy metody uzyskiwania odszkodowania od firm ubezpieczeniowych za granicą.

Płacenie składek ubezpieczeniowych we Włoszech zawsze będzie wydawać się uciążliwe, ale czy naprawdę możesz sobie pozwolić na brak polisy ubezpieczeniowej? Co ważniejsze, czy możesz uniknąć ubezpieczenia bez naruszenia prawa? Jest to szczególnie ważne w przypadku tworzenia firmy we Włoszech. Jako firma zagraniczna powinieneś być ostrożny w przypadku naruszeń, wypadków przy pracy, wypadków samochodowych, a nawet katastrof.

Zaleca się poszukiwanie renomowanego brokera ubezpieczeniowego we Włoszech, który może porównywać umowy i uzgadniać opłacalne pakiety. Będą również mogli poinformować Cię o wszelkich wymogach prawnych we Włoszech, o których możesz nie wiedzieć.

Zasadniczo istnieją cztery główne rodzaje ubezpieczeń:

  1. Ubezpieczenie pojazdu;
  2.  Ubezpieczenia pracowników;
  3. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej;
  4. Uzyskanie polisy ubezpieczeniowej nieruchomości.

UBEZPIECZENIE POJAZDU

Zgodnie z prawem wszystkie pojazdy muszą być ubezpieczone na poziomie odpowiedzialności cywilnej we Włoszech.

Istnieją dwa obszary ubezpieczenia samochodu: ubezpieczenie OC i kompleksowe. Jeśli jesteś pozwany za obrażenia i masz opłacić koszty prawne, następnie musisz zapłacić za szkodę osobom trzecim.

Kompleksowe ubezpieczenie samochodu obejmuje szkody spowodowane własnym samochodem, a także obrażenia ciała, zniszczenia mienia, pożar i kradzieże.

UBEZPIECZENIE PRACOWNIKÓW

Ten rodzaj ubezpieczenia we Włoszech obejmuje Ciebie i Twoich pracowników na wypadek choroby lub wypadku w pracy.

Pracodawca musi zapewnić swoim pracownikom ubezpieczenie wypadkowe lub chorobowe. Istnieją różne rodzaje ubezpieczeń, takie jak ochrona dochodów, obrażenia, śmierć i inwalidztwo.

UBEZPIECZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI

Jest to obowiązkowa ochrona ubezpieczeniowa we Włoszech i chroni przed roszczeniami z tytułu zaniedbania, śmierci, obrażeń ciała, szkód majątkowych lub strat ekonomicznych lub finansowych.

UBEZPIECZENIE NIERUCHOMOŚCI

To ubezpieczenie we Włoszech obejmuje twoje mienie i jego zawartość i / lub od ognia, wody i innych szkód, takich jak trzęsienia ziemi, błyskawice, burze, wybuchy, włamanie.

UBEZPIECZENIE OSOBISTE

We Włoszech istnieje kilka rodzajów ubezpieczeń, które zaspokajają ludzkie potrzeby. I rekompensują sobie lub innym osobom obrażenia ciała, a także mienie.

UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE

Włoski system opieki zdrowotnej jest wdrażany za pośrednictwem lokalnych organów ochronyzdrowia. Zapewnia również bezpłatne lub dotowane leczenie i opiekę wszystkim obywatelom Unii Europejskiej.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to kolejna rzecz, którą możesz wykupić po przyjeździe do Włoch. Istnieje wiele prywatnych firm ubezpieczeniowych. Prywatni pacjenci otrzymują najlepsze porady medyczne od wysoko wykwalifikowanych lekarzy. Prywatny pacjent może również udać się do lekarza, który posługuje się określonym językiem. Ogólnie rzecz biorąc, wielu Włochów wybiera prywatne ubezpieczenie zdrowotne.


Nasz prawnik z firmy„Adwokat w Europie” pomoże otrzymać odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej za wypadki pracownicze i komunikacyjne we Włoszech i innych krajach Unii Europejskiej. Prosimy o kontakt!