Jak złożyć wniosek o odszkodowanie w Portugalii? | Adwokat w Europie

Nasze rady:

  1. Idź do szpitala – pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to skontaktować się z pracownikiem służby zdrowia. Oczywiście Twoje zdrowie jest najważniejsze. Ponadto, jeśli nie pójdziesz do szpitala, trudno będzie Ci złożyć oświadczenie o wypadku, ponieważ nie będziesz mieć potwierdzenia obrażeń.
  2. Rób zdjęcia obrażeń – zawsze warto sfotografować obrażenia (chyba że są widoczne). Regularnie rób zdjęcia, aby dokumentować jak wracasz do zdrowia. Pomoże to wzmocnić Twoje dowody. Pomocne może być również fotografowanie miejsca wydarzenia : na przykład zdjęcia miejsca wypadku lub zdjęcia tego, co spowodowało obrażenia, może to być uszkodzony sprzęt do ćwiczeń.
  3. Rób notatki. Wskazane jest usiąść i zapisać wszystko, co pamiętasz o wydarzeniach, które doprowadziły do ​​obrażeń. Pozwoli Ci to nie zapomnieć o wszystkich szczegółach w trakcie przygotowywania pozwu. Nigdy nie wiadomo, co może okazać się kluczem w zgłoszeniu roszczenia.
  4. Zgłoś wypadek właściwemu organowi. Zalecamy zgłoszenie incydentu właściwemu organowi. Może to być na przykład agencja turystyczna, którą organizowała Twoją wycieczkę lub linia lotnicza, z którą leciałeś. Musisz także upewnić się, że zgłosiłeś incydent swojej firmie ubezpieczeniowej. Jeśli uczestniczyłeś w wypadku samochodowym z kryminalnym udziałem przestępcy, wezwanie policji jest także bardzo ważnym krokiem.
  5. Skontaktuj się z kancelarią LLC „Adwokat w Europie”. Potrzebujesz wysokiej jakości firmy prawniczej, która zmaksymalizuje Twoje szanse na uzyskanie odszkodowania, na które zasługujesz w tej czy innej sytuacji.

W JAKI SPOSÓB MOŻE POMÓC AMBASADA POLSKI W PORTUGALII?

Kiedy polski turysta odniesie obrażenia w innym kraju, członek lokalnej ambasady lub konsulatu Polski przyjedzie odwiedzić go, aby sprawdzić stan osoby poszkodowanej. Ponadto pracownicy ambasady dopilnują, aby Twoi krewni zostali powiadomieni o okolicznościach i szczegółach tragedii.

Szczegóły adresowe ambasady Polski w Lizbonie w Portugalii można znaleźć poniżej. Na stronie internetowej ambasady Polski w Portugalii można przeczytać kilka przydatnych wskazówek dotyczących podróżowania po Portugalii.

Ambasador: Jacek Junosza Kisielewski

Adres: Av das Descobertas, 2, 1400-092 Lisboa, Portugal

Telefon: +351 21 3041410

Infolinia (zadzwoń tylko w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia): (+351) 965088115

Infolinia (zadzwoń tylko w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia): +351 913 254 442

JAK DOCHODZIĆ ODSZKODOWANIA ZA WYPADEK W PORTUGALII

Niestety wypadki drogowe w Portugalii zdarzają się często. Chociaż liczba incydentów maleje w ciągu ostatnich lat. Liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Portugalii w 2017 r. stawia ten kraj na drugim miejscu wśród wypadków drogowych w Unii Europejskiej. Jeśli uczestniczyłeś w jakimkolwiek wypadku na drodze, a sprawcą jest inny kierowca, masz bardzo dużą szansę, że dostaniesz  odszkodowanie.

Skontaktuj się z naszymi prawnikami z  firmy „Adwokat w Europie”  i uzyskaj możliwie najwyższe odszkodowanie za obrażenia lub śmierć w Europie!