
Słowenia to mały kraj, który posiada wszystko, o czym marzy każdy turysta – piękne plaże, malownicze krajobrazy oraz majestatyczne góry. Stosunkowo nieduża odległość od Polski sprawia, że to niezwykle chętnie wybierany kierunek wakacyjny naszych rodaków. I chociaż planując wymarzony urlop, nie myślimy o tym, że podczas niego może przydarzyć nam się wypadek drogowy, najlepiej być przygotowanym na każdą ewentualność. Pozwoli nam to zaoszczędzić wiele stresu, a nawet pieniędzy. O czym więc pamiętać, jeżeli przydarzył nam się wypadek samochodowy na Słowenii?
Wypadek za granicą Słowenia – co zrobić, a czego unikać?
Wypadek drogowy zawsze jest bardzo stresującą sytuacją – niezależnie czy jesteśmy jego sprawcami, czy ofiarami. Sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana, gdy ma on miejsce za granicą. Przyczynia się do tego głównie bariera językowa, nieznajomość przepisów danego kraju oraz odległość od domu. Nawet na Słowenii, gdzie miejscowy język jest nieco podobny do naszego, raczej nie uda nam się dogadać z Policją, która przyjechała na miejsce wypadku lub z właścicielami drugiego samochodu. Niekiedy może też zdarzyć się, że ktoś podsunie nam do podpisania dokumenty w języku, którego nie znamy. Warto pamiętać, że podpisanie dokumentów, których nie rozumiemy, zawsze jest złym rozwiązaniem, za którym mogą kryć się liczne niebezpieczeństwa. Na przykład, postępując w ten sposób możemy potwierdzić nie zgodną z prawdą wersję wypadku, która nas obciąża lub zrzec się prawa do ubiegania się o odszkodowanie. Co więc należy zrobić, aby nie podejmować pochopnych decyzji? Najlepiej skorzystać z pomocy firmy, dla której wypadek za granicą Słowenia jest codziennością. Pozbawiona emocji, fachowa porada w takiej sytuacji jest właśnie tym, czego potrzebujesz.
Wypadek drogowy Słowenia – skorzystaj z pomocy prawnika
Wypadek drogowy na Słowenii jest bardzo stresującą sytuacją, ale nie jesteś zdany na samego siebie. Zdarzenie takie nie musi też ciągnąć się za Tobą latami lub oznaczać zmarnowanych wakacji. Wystarczy jedynie skorzystać z pomocy firmy, która specjalizuje się w udzielaniu wsparcia prawnego uczestnikom wypadków za granicą, takiej jak „Adwokat w Europie”. To dużo lepsze rozwiązanie niż radzenie sobie z tak skomplikowanym zdarzeniem na własną rękę lub korzystanie z pomocy miejscowych firm, których pracownicy nie mówią naszym językiem. Jakie wsparcie możemy uzyskać? Wykwalifikowany prawnik może skontaktować się z nami jeszcze na miejscu wypadku, aby udzielić wskazówek odnośnie tego jak rozmawiać z Policją, jakie dokumenty przygotować lub jak powinien wyglądać prawidłowo napisany protokół. Na tym jednak nie kończy się taka pomoc – skorzystać można z kompleksowej obsługi prawnej w procesie odszkodowawczym – zarówno jeśli chodzi o postępowanie przedsądowe, jak i w samym sądzie. Proces ten nie oznacza, że uczestnik wypadku musi pozostawiać w kraju, w którym doszło do przykrego zdarzenia, aż do uzyskania należnej rekompensaty. Cała sprawa może zostać przeprowadzona oraz zakończona w Polsce.