Czy długi są dziedziczone za granicą | Adwokat w Europie

Dziedziczenie za granicą jest sformalizowane według określonych zasad. Procedura uzyskania majątku podlega przepisom prawa państwa, w którym mieszkał zmarły lub znajdują się jego spadkobiercy. Prawnicy z firmy Adwokat w Europie znają wszystkie niuanse prawa międzynarodowego. Nasi prawnicy przeprowadzą profesjonalne poszukiwanie spadkobierców, zapewnią niezbędną pomoc prawną. W niektórych przypadkach wartość spadku jest mniejsza niż zobowiązania  zmarłego. Pierwszym krokiem który powinieneś podjąć jest to czy opłacalne dla Ciebie jest przyjęcie spadku, być może należy go odrzucić aby uniknąć poważnych finansowych konsekwencji. Czy długi spadkowe są dziedziczone?

Długi spadkowe za granicą

Jeśli zmarły, oprócz spadku, pozostawi długi, krewni będą musieli podjąć ważną decyzję: czy są w stanie spłacić długi zmarłego. Długi przechodzą na spadkobierców, którzy otrzymali majątek zgodnie z przepisami prawa lub testamentem w ramach swojego udziału. Masa spadkowa obejmuje również długi zmarłego:

  • zobowiązania wynikające z umowy pożyczki;
  • długi wobec osób trzecich;
  • zobowiązania wynikające z umów najmu lub dzierżawy;
  • wierzytelności z tytułu czynności cywilnoprawnych;
  • dług podatkowy;
  • grzywny i kary.

Jakie długi nie są dziedziczone? Istnieją rodzaje zobowiązań dłużnych, które po śmierci spadkodawcy nie podlegają dziedziczeniu. Obejmuje to długi, które są nierozerwalnie związane z tożsamością dłużnika. Na przykład długi alimentacyjne, kwoty należne jako odszkodowanie za szkody wyrządzone zdrowiu lub mieniu osoby trzeciej. Przeniesienie długów w drodze dziedziczenia w takich sytuacjach nie występuje. Zadłużenie z tytułu zobowiązań nie spada na barki spadkobierców.

Dziedziczenie za granicą: pomoc naszych prawników

Jeśli zostałeś powołany do dziedziczenia za granicą, z pomocą przyjdą nasi specjaliści z firmy Adwokat w Europie, którzy skutecznie pomogą Ci z przeprowadzeniem postępowania spadkowego za granicą. Nasi prawnicy doskonale znają zawiłości prawa międzynarodowego, specyfikę sporządzania pism i ogólnie proces dziedziczenia. Pomożemy uzyskać spadek przy minimalnych kosztach i w jak najkrótszym terminie. Postępowania spadkowe potrafią być czasochłonne i skomplikowane, bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w takich sprawach warto uzyskać wsparcie profesjonalistów, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania. Zadzwoń i zapisz się na bezpłatną konsultację!