Wypadek za granicą Rumunia | Adwokat w Europie

Rumunia to piękny kraj, który w dalszym ciągu jest mało poznany przez turystów. Malownicze górskie krajobrazy, liczne zabytki oraz ciepłe Morze Czarne zachęca naszych rodaków do wycieczek właśnie w te regiony Europy. Do tego Rumunia jest dosyć niedrogim i przystępnym krajem. Niestety rumuńskie drogi pozostawiają wiele do życzenia – są kręte, wąskie oraz cechują się złym stanem nawierzchni. W rezultacie niewiele brakuje, aby starannie planowane wakacje zamieniły się w stresujące przeżycie z wypadkiem w roli głównej. To prawda, że stłuczka czy kolizja może zdarzyć się każdemu – nawet jeżeli jesteśmy bardzo ostrożni na drodze, możemy stać się ofiarą. Najważniejsze jest jednak to, co zrobimy, jeżeli przydarzy nam się wypadek samochodowy Rumunia.

Wypadek za granicą Rumunia – co robić?

Uczestniczenie w wypadku poza granicami swojego kraju – niezależnie od tego, czy jesteśmy jego sprawcą, czy ofiarą – jest podwójnie stresujące. Przyczynia się do tego bariera językowa, nieznajomość przepisów danego państwa oraz duża odległość od domu. Niekiedy silne emocje mogą sprawić, że pochopnie popełnimy błąd, który będzie ciągnął się za nami przez dłuższy czas. Przykładowo, gdy druga strona wypadku – lub nawet zagraniczna policja – podsuwa nam do podpisania dokumenty w języku, którego nie rozumiemy. Podpisanie ich mogłoby oznaczać, że potwierdzamy nieprawidłową wersję wypadku, która nas obciąża lub zrzekamy się prawa do ubiegania się o odszkodowanie. Dlatego, jeżeli przytrafi nam się wypadek za granicą Rumunia, nigdy nie powinniśmy podpisywać dokumentów w obcym języku. Należy też przyznać, że język rumuński jest wyjątkowo trudny – nie należy on do grupy języków słowiańskich, tak jak czeski lub słowacki, więc podczas rozmowy z mieszkańcem tego kraju nie domyślimy się ani jednego słowa. Niewiele osób w Rumuni posługuje się także językiem angielskim. Nic dziwnego, że w takiej trudnej sytuacji możemy czuć się zagubieni. Jednak nie jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Najrozsądniejszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z pomocy firmy, która specjalizuje się w wypadkach za granicą. Jakiego wsparcia można oczekiwać?

Wypadek drogowy Rumunia – z czyjej pomocy skorzystać?

Profesjonalną pomoc prawną za granicą zapewnia firma Adwokat w Europie. Czego można spodziewać się po tego rodzaju usługach? Z doświadczonym prawnikiem można skontaktować się od razu na miejscu wypadku, co pozwoli uniknąć wielu błędów. Otrzymamy wtedy praktyczne wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób rozmawiać z Policją, o jakie dokumenty poprosić oraz czy protokół wypadku jest prawidłowo przygotowany. Jeżeli przytrafił nam się wypadek drogowy w Rumunii to firma Adwokat w Europie, która dysponuje doświadczonymi prawnikami oraz tłumaczami na wiele języków okazuje się nieceniona pomocą – pozwoli zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale też mnóstwo stresu. Wbrew pozorom wcale nie trzeba pozostawać na terenie kraju, w którym doszło do zderzenia drogowego, aż do czasu otrzymania należnego odszkodowania. Dzięki fachowej pomocy cała procedura może zostać poprowadzona z Polski.