Wypadek w pracy Szwajcaria | Adwokat w Europie

Wyjazdy do pracy w Szwajcarii cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony pracowników z Polski. Nic dziwnego, bowiem w tym górzystym kraju można liczyć na bardzo dobre zarobki, wysoką kulturę pracy i respektowanie praw pracowniczych, w tym związanych z odszkodowaniami za ewentualne wypadki przy pracy. Niestety niekiedy słaba znajomość języka, zwyczajów i miejscowego prawa pracy utrudnia skorzystanie z pełni przysługujących praw. Co zrobić, by w tej stresującej sytuacji móc uzyskać należne świadczenia?

Wypadek w pracy Szwajcaria – przysługujące świadczenia

Nawet w kraju, w którym przykłada się naprawdę dużą wagę do spraw związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, dochodzi od czasu do czasu do wypadków, zarówno podczas wykonywania powierzonych zadań, jak i w drodze do i z miejsca pracy. Szwajcarski system hojnie troszczy się o osoby, które ucierpiały w takim zdarzeniu, zapewniając im świadczenia pieniężne, w postaci rekompensaty na wypadek niezdolności do pracy, rentę inwalidzką, a nawet rentę dla najbliższych, w przypadku zdarzenia prowadzącego do śmierci pracownika. Pracownik, który uległ wypadkowi w pracy w Szwajcarii, zawsze ma prawo do pełnej opieki medycznej i farmaceutycznej, za którą nie musi płacić. Pomimo iż kraj ten nie należy do struktur Unii Europejskiej, to obywatele naszego kraju mają zagwarantowaną pełnię praw, na równi z jego rdzennymi mieszkańcami.

By móc skorzystać z należnych świadczeń, trzeba spełnić szereg wymaganych przez prawo warunków. Nie są one szczególnie skomplikowane, niemniej dla osoby nieobeznanej ze szwajcarskim systemem prawnym i nieznającej jednego z czterech języków urzędowych (niemieckiego, francuskiego, włoskiego lub retoromańskiego) mogą stanowić sporą przeszkodę, która uniemożliwia lub odsuwa w czasie możliwość otrzymania należnego świadczenia. Wiele osób próbuje poradzić sobie z procedurami pomimo słabej znajomości języka, co nierzadko prowadzi do skomplikowania sytuacji i odmownej odpowiedzi ze strony urzędów lub ubezpieczyciela. Z tego względu lepszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie ze specjalistycznej pomocy – szczególnie że w naszym kraju nie brakuje podmiotów o takim profilu.

Wypadek w pracy Szwajcaria – jak sprawnie i szybko uzyskać odszkodowanie?

Nawet jeśli od wypadku minęło już kilka miesięcy i w międzyczasie powróciłeś do Polski, nadal możesz ubiegać się o odszkodowanie i pozostałe świadczenia przysługujące osobom, które ucierpiały w wyniku takiego zdarzenia w miejscu pracy. Korzystając z pomocy firmy zajmującej się zabieganiem o należne świadczenia sprawnie i szybko możesz rozpocząć postępowanie odszkodowawcze i uzyskać wyczekiwane świadczenie. Bardzo ważne jest zebranie i przedstawienie niezbędnych dokumentów, dlatego warto jest jak najwcześniej nawiązać kontakt z firmą, która pomoże Ci w ich skompletowaniu. Jednym z takich podmiotów jest „Adwokat w Europie” – zespół fachowców o wieloletnim doświadczeniu w odzyskiwaniu należnych odszkodowań za wypadki w różnych krajach europejskich, w tym ze Szwajcarii. Sprawne uzyskanie świadczenia i pomocy materialnej jest możliwe, co poświadczają tysiące naszych rodaków, którym to się udało.