Wypadek drogowy za granicą Szwajcaria | Adwokat w Europie

Szwajcaria jest jedną z najczęściej wybieranych destynacji turystycznych w Europie – piękne góry, wielowiekowa tradycja, znajdująca odbicie w niezwykłej architekturze i pokojowe współistnienie różnych kultur. W tym kraju bez problemu można miło spędzać czas, zarówno zimą, jak i latem. W Szwajcarii pracują również tysiące naszych rodaków, ceniących wysokie standardy i bardzo dobre zarobki. Wielu z nich udaje się tam własnym pojazdem. Co jednak zrobić, gdy doszło do wypadku? Jak walczyć o należne odszkodowanie lub uniknąć brzemiennych w skutkach konsekwencji?

Wypadek drogowy Szwajcaria – jak zareagować?

Niezależnie czy doszło do wypadku z Twojej winy, czy może stało się to na skutek błędu drugiego kierowcy, uczestniczenie w kolizji drogowej należy do bardzo stresujących wydarzeń. W takich sytuacjach niełatwo o zachowanie zimnej krwi i dopełnienie wszystkich formalności, zwłaszcza w obcym kraju, w którym mówi się innym językiem. Takie kwestie jak porozumienie się z drugą stroną kolizji, funkcjonariuszami Policji i późniejsze kontakty z firmą ubezpieczeniową mogą okazać się nie do przejścia dla osoby, która nie włada swobodnie jednym z 4 języków używanych w tym alpejskim kraju (francuskim, włoskim, retoromańskim i niemieckim).

Na szczęście w tych trudnych chwilach nie musisz zdawać się wyłącznie na siebie – w Polsce można znaleźć wyspecjalizowane firmy zajmujące się pomocą w dochodzeniu swoich praw, które pomagają w sprawnym odzyskiwaniu należnych odszkodowań, zbieraniu potrzebnej dokumentacji i przygotowywaniu pism postępowych do zagranicznych ubezpieczycieli. Jedną z nich jest „Adwokat w Europie”, która nie tylko dysponuje doświadczonymi w takich sprawach prawnikami, ale również tłumaczami na wiele języków, dzięki czemu w różnych europejskich krajach są w stanie zapewnić fachową pomoc. W takim przypadku szybki kontakt z fachowcami może oszczędzić wielu trosk i pozwoli uniknąć błędów, przez które wypadek za granicą Szwajcaria mógłby okazać się prawdziwym koszmarem.

Wypadek drogowy Szwajcaria – czy sprawne otrzymanie odszkodowania jest możliwe?

Wbrew pozorom nie musisz pozostawać na terenie kraju, w którym doszło do zdarzenia drogowego, aby móc otrzymać należne odszkodowanie – zarówno za poniesione obrażenia, jak i uszkodzenia pojazdu. Całą procedurę odszkodowawczą można z powodzeniem przeprowadzić z Polski, a dzięki fachowej pomocy wyspecjalizowanej firmy zajmującej się odszkodowaniami, niemalże zapomnieć o toczącym się postępowaniu. By jednak udało się przejść przez to szybko i bez większych problemów, niezbędne jest uniknięcie błędów i zgromadzenie wszystkich niezbędnych dokumentów. Dlatego jeszcze na terenie tego kraju warto skontaktować się z firmą, która następnie będzie prowadzała całą procedurę, by uzyskać wskazówki, w jaki sposób rozmawiać z Policją, o jakie dokumenty poprosić i czy sporządzony protokół jest zgodny ze stanem faktycznym (do czego koniecznie trzeba się upewnić, zanim się go podpisze). Nawet jeśli przydarzył Ci się wypadek za granicą Szwajcaria z Twojej winy, to dzięki wsparciu fachowców możesz uniknąć błędów i zredukować powiązane z tym zdarzeniem konsekwencje.