Wypadek drogowy za granicą Irlandia | Adwokat w Europie

Polacy bardzo chętniej wyjeżdżają do Irlandii – na wakacje, w celach służbowych albo też odwiedzić mieszkającą tam rodzinę. Niestety często wiąże się to ze zwiększoną liczbą wypadków i kolizji. Chociaż nikt nie planuje, że takie nieoczekiwane zdarzenie przydarzy mu się właśnie poza granicami kraju, rzeczywistość pokazuje, że sytuacje takie się zdarzają – i to niekonieczny nasi rodacy muszą być sprawcami wypadków, ale mogą być ich ofiarami. Niezależnie od sytuacji, warto wiedzieć jak zachować się w takiej sytuacji.

Wypadek drogowy Irlandia – z czym się wiąże?

Wypadek drogowy Irlandia może zdarzyć się każdemu, a zdarzenia takie nie należą do łatwych. Stres nasila bariera językowa oraz brak znajomości prawa, które obowiązuje za granicą. Pojawiają się też różne pytania i wątpliwości, na przykład czy wezwać policje na miejsce zdarzenia lub czy mamy ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty – prawo w Irlandii mówi, że wszyscy kierowcy na terenie tego kraju, powinni posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Na szczęście większość takich kolizji nie wiąże się z ciężkimi obrażeniami. Jeżeli jednak osoby biorące udział w wypadku odniosły mniejsze lub bardziej poważne obrażenia, niezbędna będzie pomoc prawna. Sytuacje takie mogą dotyczyć nie tylko kierowców samochodów, ale też motocyklistów, pieszych bądź rowerzystów. Niezależnie od tego, kto jest poszkodowany w wypadku, należy działać szybko, ponieważ przedawnienia się roszczeń o zapłatę odszkodowania mają swój termin ważności – w zależności od konkretnego kraju.

Wypadek za granicą Irlandia – poradź się ekspertów

Wypadek za granica Irlandia nigdy nie jest łatwy – jednak nie musisz zostawać z tą trudną sytuacją sam. Nigdy jednak nie podejmuj pochopnych ruchów – na przykład nie podpisuj dokumentów w języku, którego nie rozumiesz, ponieważ w ten sposób nieświadomie możesz potwierdzić niekorzystną dla siebie lub nieprawdziwą wersję wypadku albo też zrzec się prawa do odszkodowania. Dużo lepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z wyspecjalizowaną firmą, dla której takie przypadki to codzienność. Doświadczeni pracownicy pomogą Ci w przeprowadzaniu wszystkich czynności powypadkowych, między innymi w sporządzeniu niezbędnych protokołów lub raportów, rozmowie z policją oraz w trakcie dochodzenia o odszkodowanie. Kancelaria adwokacka Adwokat w Europie zatrudnia najlepszych radców prawnych i adwokatów, którzy zapewniają wsparcie prawne zarówno osobom fizycznym, jak i prawnym. Wieloletnie doświadczenie oraz zaangażowanie pracowników stanowi gwarancje rozwiązania każdego – nawet najbardziej skomplikowanego problemu.

Wypadek za granicą nie musi zepsuć Twojego wyjazdu. Wbrew pozorom obywatele Polski mogą dochodzić swoich praw – i to nawet po powrocie do swojego kraju. Kolizja nie musi więc wiązać się z ogromnymi kosztami czy dużym stresem. Decydując się na skorzystanie z pomocy sprawdzonej firmy, tak naprawdę można sporo zaoszczędzi – zarówno pieniędzy, jak i czasu. Możesz wtedy spokojnie czekać na rozwiązanie problemu, którym zajmą się specjaliści – zamiast samemu wnikać w zawiłe przepisy.