Wypadek w pracy Irlandia | Adwokat w Europie

Nasi rodacy bardzo chętnie wyjeżdżają do Irlandii w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Niestety wraz z takimi wyjazdami słyszy się o coraz większej liczbie wypadków. Duże ryzyko niesie ze sobą zwłaszcza praca fizyczna – szczególnie jeżeli wykonujemy ją na wysokości lub posługujemy się niebezpiecznymi narzędziami. Co zrobić w sytuacji, gdy zdarzy nam się wypadek w czasie pracy za granicą?

Wypadek w pracy Irlandia – z czym się wiąże?

Wypadek w pracy niezależnie czy w swoim ojczystym kraju, czy za granicą – nie należy do łatwych przeżyć. Jednak sytuacja w obcym państwie komplikuje się jeszcze bardziej. Dzieje się tak między innymi przez barierę językową – nawet jeżeli posługujemy się danym językiem w sposób komunikatywny, który wystarcza do pracy, jeżeli przyjdzie nam wyjaśniać prawne zagadnienia lub tematy medyczne, z pewnością nie będziemy czuć się komfortowo. Do tego dochodzą silne emocje i stres, które bardzo często potrafią zagłuszyć logiczne myślenie. Nic dziwnego, że wiele osób w takiej sytuacji czuje się zagubionych i nie wie, jak pokierować wydarzeniami. Warto jednak pamiętać, że odpowiednie postępowanie bezpośrednio po wypadku może znacząco ułatwić dochodzenia odszkodowania. Z drugiej strony, nawet jeżeli nie zrobimy czegoś, co ułatwiłoby ten proces, nie oznacza to jeszcze, że odszkodowania nie da się zdobyć – wtedy najlepiej jednak poradzić się ekspertów. O czym jeszcze warto pamiętać? Nawet jeżeli dane obrażenia nie wydają się poważne, zamiast myśleć „zaraz przejdzie” powinno się od razu je zgłosić i odpowiednio zaraportować. Jeżeli okaże się, że to nic poważnego, nic na tym nie stracimy – natomiast jeśli sytuacja będzie jednak wymagać interwencji lekarskiej, zyskać można wiele.

Wypadek w pracy Irlandia – skorzystaj z pomocy specjalistów

Wypadek w pracy może pociągnąć za sobą różne konsekwencje, czasami nawet zdarza się, że pracownik z powodu uszczerbku na zdrowiu nie może wrócić do tej samej pracy lub ma trudności ze znalezieniem innej. Nie musi to oznaczać porażki życiowej – wystarczy tylko poszukać pomocy w odpowiednim miejscu. Każda poszkodowana osoba w wypadku – również za granicą, ma prawo do odszkodowania. Osoby takie, mają szansę na kilka rodzajów świadczeń odszkodowawczych, które mogą obowiązywać zadośćuczynienie za doznane krzywdy – obejmuje to także rozstrój zdrowia lub konsekwencje psychiczne – zwrot kosztów obejmujących wydatki na rehabilitacje, leki, leczenie, transport do placówek medycznych lub opiekę osób trzecich oraz wyrównanie utraconych zarobków. Postępowania dotyczące wypadków przy pracy w Irlandii oraz obrażeń osobistych to dla kancelarii Adwokat w Europie codzienność. Doświadczeni adwokaci, radcy prawni i prawnicy z przyjemnością udzielą fachowej pomocy w tak delikatnych sytuacjach, jak te dotyczące wypadków, a nawet poprowadzą całą sprawę, odciążając psychicznie poszkodowanego. Pomogą też pracodawcy, jeżeli nieuczciwy pracownik będzie starał się niesłusznie wyłudzić od niego odszkodowanie. Dochodzenie roszczeń za wypadek spowodowany w pracy nie jest proste – szczególnie jeżeli miał miejsce za granicą, warto więc powierzyć swoją sprawę prawdziwym ekspertom.