POLITYKA FIRM UBEZPIECZENIOWYCH | Adwokat w Europie

Jak postępować przed towarzystwem ubezpieczeniowym w przypadku wypadku,  obrażeń w pracy lub innego zdarzenia wymagającego likwidacji szkody w Polsce, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Włoszech, Austrii, Hiszpanii, Portugalii i innych krajach Schengen.

Większość firm ubezpieczeniowych wymaga przestrzegania określonych zasad w przypadku zdarzenia ubezpieczeniowego, jeśli klient nie spełni określonych wymagań polisy w razie wypadku, zwrot kosztów leczenia będzie znacznie trudniejszy, a firma ubezpieczeniowa będzie stale odmawiać zapłaty.

NIEZBĘDNE DZIAŁANIA JAKIE MUSISZ PODJĄĆ

Z reguły każda firma ubezpieczeniowa wymaga natychmiastowego powiadomienia swojego przedstawiciela o zdarzeniu ubezpieczeniowym. Jest to kluczowy czynnik w kompensacji przyszłego leczenia. Niektóre firmy podpisały umowy ze szpitalami za granicą i wysyłają swoich klientów do tych szpitali, a na rachunkach innych instytucji medycznych odmawiają zwrotu wydanych środków na leczenie.

Bardzo często ubezpieczyciele opóźniają lub nierozsądnie odmawiają zapłaty. Wtedy lepiej jest zwrócić się do prawnika i bronić swoich interesów w sądzie. Z reguły prawnik nie pobiera od Ciebie żadnych zaliczek, dopiero po zakończeniu pracy i zwrocie środków z firmy ubezpieczeniowej na Twoje konto bankowe.

NIEZAPŁACONA KARA LUB RACHUNEK

Pamiętaj, że niezapłacona faktura lub rachunek za granicą może skutkować utratą możliwości wjazdu do kraju, w którym jesteś zadłużony lub całkowicie na terytorium strefy Schengen przez okres 3 lat. Ponadto po upływie tego okresu służba graniczna będzie na Ciebie czekać na granicy i będzie zobowiązana do pobrania należnych pieniędzy wraz z odsetkami. Dlatego należy zachować ostrożność przy wyborze firmy ubezpieczeniowej podczas podróży zagranicznych. Przeczytaj i przestrzegaj wszystkich warunków umowy ubezpieczenia.W przypadku zdarzenia ubezpieczeniowego, obrażeń podczas pracy lub wypadku, skontaktuj się z nami, a my załatwimy wszystkie formalności za Ciebie, wszystkie pieniądze, które wydałeś, zostaną Ci zwrócone. Gwarantujemy odszkodowanie za obrażenia i szkody niemajątkowe.

Jeśli masz więcej pytań skontaktuj się z prawnikami z firmy Adwokat w Europie.