UZYSKANIE SPADKU W WIELKIEJ BRYTANII DLA CUDZOZIEMCÓW | Adwokat w Europie

Prawnicy z firmy Adwokat w Europie informują, kiedy obowiązuje brytyjskie prawo spadkowe oraz ile podatku od spadków należy zapłacić w Wielkiej Brytanii od nierezydentów.  Jak napisać brytyjski testament, aby chronić swój majątek. Jeśli jesteś obcokrajowcem który mieszka lub przechodzi na emeryturę w Wielkiej Brytanii lub ma własną nieruchomość w Wielkiej Brytanii. Zastanów się, w jaki sposób wpływa na Ciebie prawo spadkowe w Wielkiej Brytanii i jaki zapłacisz tam podatek od spadków .

Musisz dowiedzieć się, czy Twoja nieruchomość będzie traktowana zgodnie z brytyjskim prawem spadkowym lub prawem Twojego kraju. W niektórych przypadkach pomocne może być napisanie testamentu w Wielkiej Brytanii w celu ochrony majątku na wypadek Twojej śmierci, ponieważ warunki są ustalane w momencie pisania testamentu.

PRAWO SPADKOWE W WIELKIEJ BRYTANII

Brytyjska ustawa o dziedziczeniu dotyczy wszystkich oficjalnych rezydentów, zarówno krajowych jak i zagranicznych, oraz ich aktywów na całym świecie. Jeśli jesteś nierezydentem, który jest właścicielem nieruchomości w Wielkiej Brytanii, prawo spadkowe w Wielkiej Brytanii będzie miało zastosowanie również do niektórych Twoich aktywów.

Zjednoczone Królestwo jest jednym z trzech krajów (wraz z Danią i Irlandią), które odrzuciły zmiany w unijnym prawie spadkowym, które dają obywatelom mieszkającym za granicą w UE możliwość decydowania o swoim majątku zgodnie z prawem ich kraju lub kraju zamieszkania. Oznacza to, że zastosowanie w przypadku nieruchomości obywateli brytyjskich mieszkających w innych krajach UE będzie miało zastosowanie prawo brytyjskie.

Przepisy dotyczące spadków w Wielkiej Brytanii różnią się w różnych częściach kraju. Nie ma „przymusowego dziedziczenia” w Anglii i Walii, a ludzie mogą pozostawić swój majątek komukolwiek, komu chcą.Jednak w Szkocji żyjący małżonek i dzieci mają zagwarantowane  prawo do części majątku. Żona lub dzieci mają  prawo do 50% wartości  nieruchomości.

PRAWO O AKCESORII PRAWNEJ W WIELKIEJ BRYTANII

Jeżeli mieszkaniec Zjednoczonego Królestwa umrze bez pozostawienia testamentu, brytyjskie przepisy dotyczące dziedziczenia bez testamentu określą sposób podziału własności. Ponownie, te prawa różnią się w Anglii, Walii i Szkocji.

Małżonek / partner w Anglii i Walii otrzymuje pierwsze 250 000 £, a resztę dzieli 50%. Zapewnienie dożywotniego dochodu dla małżonka / partnera, a następnie kapitału dla dzieci; a 50% jest dzielone równo między dzieci ( do 18 roku życia, jeśli są one młodsze). Jeśli dzieci umierają, ich część trafia do wnuków, jeśli w ogóle. Małżonek otrzymuje pierwsze 450 000 £, jeśli nie ma dzieci. A resztę dzieli 50/50 między partnera i pozostałych przy życiu rodziców. Jeśli nie ma żywych rodziców, ta część trafia do rodzeństwa (lub siostrzeńców). Jeśli te grupy krewnych nie istnieją, partner dziedziczy cały majątek.

Cały majątek jest podzielony na dzieci lub wnuki, jeśli nie ma żywego partnera. Jeśli nie ma dzieci ani wnuków, majątek jest przekazywany w kolejności malejącej następującym grupom: rodzicom, rodzeństwu (lub siostrzenicy / siostrzeńcom, jeśli zmarli). Dziadkowie, wujkowie / ciotki (lub kuzyni) w przypadku śmierci). Rodzeństwo (lub ich dzieci, jeśli zmarli).

PRAWO UK W SPRAWIE DZIEDZICZENIA SPADKU PRZEZ MAŁŻEŃSTWA

Brytyjskie prawo spadkowe dotyczące małżeństw różni się od wielu krajów europejskich. Zgodnie z brytyjskim prawem spadkowym małżeństwo nie prowadzi do współwłasności małżeństwa lub społeczności, jeśli nieruchomość nie jest wyraźnie współwłasnością pary. Ponieważ nie ma „przymusowego dziedziczenia” w Anglii i Walii. Własność może być swobodnie rozporządzana.

Prawnicy z firmy Adwokat w Europie pomogą Ci uzyskać spadek w Wielkiej Brytanii na najkorzystniejszych dla Ciebie warunkach.