Spadek w Kanadzie | Adwokat w Europie

Podstawowe prawa spadkowe w Kanadzie różnią się nieco w zależności od prowincji. Jednak centralna struktura procesu testamentu pozostaje niezmienna.

TESTAMENTY PRAWNE

Wszystkie testamenty w Kanadzie muszą mieć formę pisemną, ale niektóre prowincje, w tym Alberta, akceptują testamenty odręczne lub holograficzne. Nie są potrzebni do tego świadkowie, ale dwie bezinteresowne osoby muszą zeznawać i podpisywać wszystkie inne testamenty. Jeśli jeden z twoich świadków jest również beneficjentem, nie może otrzymać swojego spadku. Prawny wiek testamentu w większości prowincji wynosi 18 lat.

POSZUKIWANIE TESTAMENTU

Zgodnie z prawem kanadyjskim nie jest wymagane specjalne orzeczenie sądowe, aby sprawdzić sejf zmarłego w celach poszukiwania testamentu. Możesz przedstawić kopię aktu zgonu w banku, w którym Twoim zdaniem go trzymał, a pracownicy banku otworzą celę. Jeśli jesteś nazwanym wykonawcą ostatniej woli zmarłego, ty i bankier dokonacie inwentaryzacji zawartości komórki, a on da ci testament. Kanada udostępnia także Vital Statistics Agency, w której zmarły mógł zarejestrować swoją testament, a także informację o tym, gdzie ją złożył. Po znalezieniu go kanadyjska ustawa o zarządzaniu nieruchomościami wymaga przesłania kopii do wszystkich beneficjentów i spadkobierców zmarłego. Spadkobiercy są członkami rodziny, którzy odziedziczyliby, gdyby zmarły nie pozostawił testamentu.

PRAWA ODNOSZĄCE SIĘ DO CZŁONKÓW RODZINY

Po tym, jak wykonawca złoży testament spadkowy, Kanada zezwala bezpośrednim krewnym zmarłego na wniesienie sprawy do sądu z prośbą o jego zmianę. Zgodnie z ustawą o zmianie spadkowej, mającą zastosowanie w większości prowincji, małżonek lub każde dziecko zmarłego może sprzeciwić się warunkom woli zmarłego,  jeżeli pozbawia je spadku lub uważa, że ​​zmarły nie zapewnił ich we właściwy sposób. W większości przypadków małżeństwo po napisaniu testamentu powoduje, że dokument spadkowy zostaje nieważny.

PODATKI I INNE OPŁATY

W prowincjach Kanady opłaty spadkowe są pobierane na podstawie wartości majątku spadkowego zmarłego, zanim wykonawca spłaci jakiekolwiek długi lub wydatki spadkowe. Opłata może wynosić od 0,5 do 1,5 procent. Jeśli zarządzasz złożoną nieruchomośćią i nie czujesz się komfortowo samodzielnie zarządzając jej administracją, możesz zatrudnić prawnika na koszt tej nieruchomości.

W Kanadzie nie ma podatku od nieruchomości, ale majątek spadkobiercy jest odpowiedzialny za zapłacenie podatku od wszelkich dochodów uzyskanych po jego śmierci.

Skontaktuj się z naszym prawnikiem, i uzyskaj całkowicie bezpłatną konsultację na temat prawa spadkowego w Kanadzie.