Śmiertelne wypadki z udziałem dzieci w Europie - Adwokat w Europie

EUROPEJSKA RADA BEZPIECZEŃSTWA TRANSPORTU (EUROPEAN TRANSPORT SECURITY COUNCIL (ETSC))  jest niezależną organizacją non-profit z siedzibą w Brukseli, której celem jest zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych i obrażeń w transporcie w Europie.  Założona w 1993 r. ETSC zapewnia bezstronne źródło porad ekspertów w kwestiach bezpieczeństwa drogowego.

INDEKS BEZPIECZEŃSTWA ETSC (PIN)

Program wskaźników bezpieczeństwa ruchu drogowego ETSC (PIN) powstał w 2006 roku. Indeks został ustalony przez Unię Europejską w celu zmniejszenia liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych w latach 2001-2010. Unia ponowiła swoje zobowiązanie do zmniejszenia liczby śmiertelnych wypadków drogowych o 50% do 2020 r. w porównaniu z 2010 r. Wskaźnik bezpieczeństwa obejmuje wszystkie istotne obszary bezpieczeństwa ruchu. W tym zachowanie użytkowników dróg, infrastruktury i pojazdów.

Zmniejszenie umieralności dzieci na drogach europejskich to 34 wydanie raportu bezpieczeństwa ETSC (PIN). Raport obejmuje 32 kraje: 28 państw członkowskich Unii Europejskiej wraz z Izraelem, Norwegią. Również Republika Serbii i Szwajcaria.

WYPADKI Z UDZIAŁEM DZIECI

W ciągu ostatnich dziesięciu lat w Unii Europejskiej zginęło ponad 8 100 dzieci w wyniku wypadków drogowych. Tylko w 2016 r. zginęło 630 osób. Połowa
(48%) było w pojeździe, 30% – pieszych i 13% rowerzystów. Średnia roczna redukcja liczby zgonów w ruchu drogowym w UE za dekadę wyniosła 7,3%, w porównaniu z 5,8% dla innych grup wiekowych, ze średnią różnicą 1,5%. Każdego roku 48% wszystkich dzieci zabitych na drogach UE ginie jako pasażerowie motocykli. Liczba zgonów dzieci na drogach stanowi około 2,5% całkowitej liczby zgonów na drogach i około 6% całkowitej liczby zgonów.

30% wszystkich dzieci zabitych na drogach UE to piesi, a 13% to rowerzyści. Większość poważnych starć z udziałem pieszych i rowerzystów to zderzenia z pojazdami silnikowymi. Dzieci ze względu na niewielką wysokość są mniej zauważalne dla kierowców. Dzieciom nie gwarantuje się takiego samego poziomu bezpieczeństwa na drogach w Europie. Kraje z dobrymi wskaźnikami bezpieczeństwa drogowego mają ogólnie dobre ogólne bezpieczeństwo na drogach. Tak więc śmiertelność niemowląt i dzieci na Ukrainie lub w Rumunii jest siedem razy wyższa niż w Norwegii, Szwecji, czy Wielkiej Brytanii. Norwegia ma najniższy wskaźnik śmiertelności w wypadkach w UE.

„ADWOKAT W EUROPIE” GWARANTUJE KLIENTOM MAKSYMALNĄ KOMPENSACJĘ PIENIĘDZY Z FIRM UBEZPIECZENIOWYCH W EUROPIE PO WYPADKU! PRZECZYTAJ!