Wypadek drogowy za granicą Belgia | Adwokat w Europie

Wypadek samochodowy za granicą nigdy nie należy do łatwych i przyjemnych sytuacji. Obcy kraj, inne zwyczaje i przepisy, często niezrozumiały język – dochodzenie swoich praw w takiej sytuacji nie jest niczym łatwym. Co zrobić, jeśli przydarzył Ci się wypadek za granicą Belgia? Gdzie szukać pomocy zaraz po zdarzeniu i jak później walczyć o należne odszkodowanie?

Wypadek drogowy Belgia – wyzwania i kłopoty

Dla wielu naszych rodaków podróżujących przez Belgię trudności zaczynają się już na gruncie językowym – języki urzędowe tego kraju to francuski i niderlandzki, których znajomość nie jest powszechna w naszym kraju. Trudno jest porozumieć się także po angielsku, którego znajomość nie jest w Belgii powszechna. W sytuacji wypadku drogowego rodzi to spore trudności – zarówno w komunikacji z kierowcą drugiego pojazdu, jak i z Policją. Na tym jednak nie kończą się trudności – inny kraj to również inne przepisy drogowe, obowiązki kierowcy (również w sytuacji wypadku), odpowiedzialność z tytułu ubezpieczenia OC, procedury powypadkowe i czas rozpatrywania sprawy. W Belgii są również inne terminy – zgłoszenia szkody, jak i przedawnienia. W rezultacie dla osoby nieobeznanej z realiami panującymi w tym kraju wypadek może być bardzo stresujący, a już szczególnie jeśli nie włada żadnym z używanych w tym kraju języków.

Wypadek za granicą Belgia – co zrobić?

Na szczęście w takiej sytuacji wcale nie musisz być pozostawiony sam sobie. Już chwilę po wypadku możesz skorzystać ze specjalistycznego wsparcia i skontaktować się z wyspecjalizowanym prawnikiem, który pomoże Ci w prawidłowym przeprowadzeniu czynności powypadkowych – rozmowie z policją, sporządzeniem protokołów i raportów, jak również zgromadzeniu niezbędnej dokumentacji, umożliwiającej dochodzenie odszkodowania od ubezpieczyciela. Dzięki takiej fachowej pomocy możesz uniknąć kosztownych błędów i szybko, i sprawnie przeprowadzić postępowanie odszkodowawcze lub zabezpieczyć swoje prawa i uniknąć problemów prawnych wynikających z niezrozumienia lokalnych przepisów, lub języka.

Wbrew pozorom obywatele Polski mogą bez problemu dochodzić swoich praw po powrocie do kraju, co wiąże się ze skorzystaniem z usług tzw. Reprezentanta do spraw roszczeń, ale pozwala na uniknięcie stresu i spokojne oczekiwanie na rozstrzygnięcie. Dzięki wsparciu, na jakie można liczyć, korzystając z pomocy firmy Adwokat w Europie, możesz mieć pewność, że niezależnie od okoliczności wypadek drogowy Belgia będzie od strony prawnej poprowadzony bez zastrzeżeń, pozwalając na uzyskanie 100% możliwego odszkodowania za szkody na mieniu i zdrowiu, dając Ci pełną kontrolę nad przebiegiem całego procesu na każdym etapie postępowania. Decydując się na taką współpracę, możesz spokojnie oczekiwać na rozwiązanie Twojego problemu – wszystkim zajmą się specjaliści z wieloletnim stażem, wyspecjalizowani w dochodzeniu odszkodowań za wypadki poza granicami Polski. Od samego początku, aż po otrzymanie wynagrodzenia będziesz pozostawał w fachowych rękach, które zagwarantują szczęśliwe zakończenie postępowania.