Nabycie spadku z zagranicy | Adwokat w Europie

Obecnie za granicą – np w Unii Europejskiej oraz na przykład w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, pozostają znaczne aktywa tysięcy Polaków. Mieszkali tam dziadkowie i krewni, którzy po śmierci pozostawili po sobie masę spadkową. Czasami nawet po 30 latach temu można uzyskać i otrzymać spadek od krewnych. Dlatego jeśli Twoja rodzina mogła kiedyś otrzymać spadek, nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami, a my Ci pomożemy.

Jakie prawo reguluje dziedziczenie?

Zwykle w takiej sytuacji zasadę dziedziczenia reguluje prawo obowiązujące w kraju, w którym spadkodawca zmarł. Niestety najczęściej spadkobiercy nie znają prawa kraju, w którym czeka na nich ich spadek. Dlatego najlepiej jest zatrudnić prawnika. Prawnicy, którzy znają system i prawo spadkowe w kraju, w którym pozostała masa spadkowa.

Każdy obywatel ma również prawo ubiegać się o pomoc w departamencie dyplomatycznym lub urzędzie konsularnym swojego kraju zamieszkania. Konsulat przekaże informacje na temat zasad dotyczących dziedziczenia. Jednak zatrudnienie prawnika jest nadal obowiązkowe w kraju, w którym znajduje się masa spadkowa. Prawnicy za granicą w USA, Kanadzie oraz Europie są bardzo drodzy, wymagają wpłaty zaliczki oraz pobierają opłatę w wysokości 120 USD za godzinę. Dlatego lepiej jest korzystać z usług naszej firmy i płacić za usługi, jako procent od kwoty uzyskanego spadku.

Poszukiwanie spadku na własną rękę

Sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana, gdy obywatel Polski szuka spadkodawcy za granicą. Nie wie, gdzie mieszkał jego krewny w przeszłości, jaką własność posiadał i na kogo była zarejestrowana. Zgaduje tylko, że może coś po nim odziedziczyć. Poszukiwanie majątku za granicą może być bardzo kosztowne. Przepisy innych krajów i bariera językowa mają duże trudności ze znalezieniem spadkodawców przez samych spadkobierców. Oczywiście możesz zatrudnić specjalistycznego prawnika w kraju spadkowym. Ale aby uzyskać informacje, trzeba zapłacić dużo pieniędzy. I nie ma gwarancji, że wynik wyszukiwania będzie pozytywny dla wnioskodawcy.

Często zdarza się, że potencjalni spadkobiercy mieszkający w Polsce, na Białorusi, w Rosji udają do naszej kancelarii. Ponieważ specjalizujemy się w poszukiwaniu spadków za granicą. Zostaliśmy poinformowani, że zmarli krewni za granicą mieszkali w takim kraju pod następującym adresem i to wystarczy, aby ustanowić masę spadkową.

Może się również zdarzyć, że klient otrzyma pismo z innego kraju stwierdzający, że zmarły krewny pozostawił ogromny spadek 30 lat temu.

W przypadku spadku z zagranicy należy pamiętać, że spadek jest opodatkowany przez organy podatkowe kraju stałego zamieszkania. Nawet, jeśli podatek od spadków został już zapłacony za granicą.

Aby uzyskać więcej informacji na temat spadków za granicą skontaktuj się z naszymi prawnikami z firmy Adwokat w Europie.