Dlaczego potrzebuję prawnika, aby zarejestrować spadek w Kanadzie? | Adwokat w Europie

Formalizacja testamentu to proces, zgodnie z którym spadek zostanie rozdzielony między spadkobiercami. Ale sam proces może być długi i wypełniony złożoną terminologią. Nic dziwnego, że wiele rodzin i zarządców nieruchomości zwraca się do prawników, aby rozwiązać wszelkie problemy spadkowe powstałe podczas tego złożonego procesu.

Prawda jest taka, że ​​doświadczeni eksperci w spadkowych sprawach z Adwokat w Europie LLC to osoby z doświadczeniem prawnym i rachunkowym, którzy mogą rozwiązać  ogromny bagaż pytań dotyczących woli, a często z całym procesem.

To ważne, aby wiedzieć, ponieważ nasz ekspert w dziedzinie spadkowej zwykle pobiera mniej niż połowę opłaty adwokata w Kanadzie, który może wystawić rachunek na kwotę ponad 250 USD, a nawet 400 USD za godzinę. Rodziny mogą zaoszczędzić dużo pieniędzy, w razie potrzeby szukając prawnika w naszej kancelarii.

Kiedy naprawdę potrzebujesz prawnika w pytaniach spadkowych ?

  • UMOWY

Czasami dokumenty prawne, takie jak akta z wyłączną odpowiadalnością muszą być przygotowane podczas dziedziczenia, aby spełnić ostatnie życzenia osoby zmarłej lub pomóc spadkobiercom w prawidłowym wykonaniu ich spadku.

Powiedzmy na przykład, że brat i siostra dziedziczą rodzinną restaurację od rodziców, ale siostra chce sprzedać swój udział bratu. Adwokat przygotuje umowę sprzedaży między bratem i siostrą oraz wszelkie inne umowy. Jeśli jednak spadkobiercy są po prostu właścicielami nieruchomości i nie planują żadnych znaczących zmian własności, zatrudnienie prawnika może nie być konieczne.

  • KONFLIKTY

Niestety po śmierci mogą pojawić się problemy z dziedziczeniem, które powodują napięcia lub nawet nieprzyjemne spory między spadkobiercami. Widzieliśmy, jak postępowanie w sprawie własności rozdziela rodziny, kłóci jej członków między sobą. Adwokat może pomóc w łagodzeniu tych sytuacji i utrzymaniu harmonii rodzinnej.

Na przykład, jeśli ktoś uważa, że ​​testament powinien zostać uznany za nieważny – z jakiegokolwiek powodu – należy zadzwonić do adwokata w celu reprezentowania majątku. Lub, powiedzmy, zmarły ożenił się ponownie i miał więcej dzieci z drugim małżonkiem. Dzieci od pierwszego małżeństwa mogą myśleć, że nie otrzymały sprawiedliwego udziału z majątku rodzica. Obie strony w tej sytuacji mogą potrzebować adwokatów do reprezentowania ich i pomocy w rozwiązaniu sporu.

W związku z tymi problemami emocjonalnymi związanymi z wolą czasem lepiej jest zaprosić adwokata, który może pomóc stronom jak najszybciej rozwiązać wszelkie konflikty i uniknąć procesu sądowego, żeby skrócić czas trwania konfliktu.

  • TRYBUNAŁ

Jeśli musisz skontaktować się z sędzią podczas postępowania spadkowego, prawdopodobnie będziesz potrzebować adwokata. Na przykład czasami testamenty lub inne dokumenty majątkowe nie są wyraźnie spisane, a spadkobiercy potrzebują eksperta, który je zinterpretuje. Będą chcieli, aby adwokat na sali sądowej przedłożył testament lub dokumenty majątkowe do interpretacji.

Jeśli ktoś kwestionuje wolę, może to prowadzić do postępowania sądowego, a ponownie wszystkie zaangażowane strony prawdopodobnie będą chciały, aby adwokat reprezentował ich w sądzie.

Skontaktuj się z LLC „Adwokat w Europie” i uzyskaj profesjonalną i całkowicie bezpłatną konsultację od naszych prawników w zakresie prawa międzynarodowego.