Spadek za granicą Łotwa | Adwokat w Europie

Łotwa to piękny kraj lasów i jezior, który stanowi częsty cel wakacyjnych wyjazdów. W latach 90 mieszkała w nim duża grupa naszych rodaków – według statystyk nawet do 100 tysięcy osób – i obecnie również znajduje się tam wiele polskich rodzin. Niektórych naszych rodaków prędzej czy później dotyczy więc temat pożegnania bliskich żyjących w tym kraju i związane z tym sprawy spadkowe. O czym warto pamiętać, jeżeli sytuacja taka dotyczy właśnie nas?

Spadek za granicą Łotwa

Jeśli zmarły członek rodziny lub Twój bliski przyjaciel zmarł oraz zostawił Ci spadek, stoisz przed dużym wyzwaniem. Sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana, jeżeli krewny mieszkał za granicą. Pod uwagę trzeba wziąć barierę językową – język łotewski nie jest tak popularny, jak angielski. Mało kto, z naszych rodaków posługuje się w nim w sposób komunikatywny. Co więcej, jeżeli osoba, która zostawiła nam spadek, była nam szczególnie bliska, w grę wchodzą emocję. Niestety nie są one dobrym doradcą i często sprawiają, że podejmujemy pochopne decyzje, których potem żałujemy. O czym warto pamiętać w takiej sytuacji? Zasady dziedziczenia regulowane są przez prawo obowiązujące w danym kraju – w tym przypadku jest to Łotwa. Nieznajomość prawa spadkowa danego kraju może utrudnić zdobycie spadku – szczególnie jeżeli pojawiają się jakieś komplikacje. Niekiedy nawet zatrudnienie prawnika może być obowiązkowe. Jednak decydując się współpracę ze specjalistą pochodzącym z Łotwy, musimy liczyć się z wieloma trudnościami – między innymi w komunikacji. Na szczęście istnieje możliwość skorzystania z pomocy polskich prawników, którzy specjalizują się w nabywaniu spadków za granicą.

Spadek za granicą Łotwa

Firma Adwokat w Europie specjalizuje się w prawie spadkowym i jest wstanie udzielić kompleksowej pomocy prawnej – nawet jeśli chodzi o bardzo skomplikowane przypadki. Niekiedy polski obywatel jedynie podejrzewa, że bliska osoba mogła pozostawić mu coś w spadku, lecz nie ma pojęcia, jaką własność posiadała i na kogo była ona zarejestrowana. Poszukiwanie takiego majątku za granicą może być bardzo koszowe – często konieczne jest wynajęcie tłumaczy oraz znawców prawa spadkowego, obowiązującego w danym kraju. Zamiast jednak zajmować się tą sprawą na własną rękę oraz tracić cenny czas, a nierzadko i mnóstwo pieniędzy – warto skorzystać z pomocy sprawdzonej firmy. Rozwiązanie takie gwarantuje nie tylko uniknięcie stresu oraz wewnętrzny spokój, ale także gwarancję uzyskania pozytywnego wyniku. Do kancelarii Adwokat w Europie udaje się wielu Polaków ubiegających się o spadek za granicą, dlatego firma ta posiada duże doświadczenie w tego rodzaju pomocy prawnej. Najczęściej wystarczająca jest informacja, w jakim kraju i pod jakim adresem mieszkali krewni, aby ustanowić masę spadkową. Czasami nawet zdarzają się sytuacje, że spadek został zostawiony przed wieloma latami, jednak wciąż można ubiegać się o jego odebranie. W takiej sytuacji również niezbędna jest pomoc doświadczonych prawników, którzy poprowadzą klienta przez całą procedurę – nie tylko związaną z odebraniem spadku, ale też uiszczeniem odpowiednich podatków.