Odszkodowanie za wypadek w Holandii | Adwokat w Europie

Każdego roku tysiące Polaków wyjeżdżają za granice w poszukiwaniu pracy, kolejne tysiące rozważają emigrację zarobkową. Kierunkiem jest głównie zachód Europy, między innymi Holandia. Przez wiele osób uważana jest za idealne miejsce do życia – oferuje dobre zarobki, bogatą kulturę oraz ciekawą historię. Podróżując przez ten kraj, na każdym kroku można się natknąć na niezwykłe krajobrazy oraz piękne budowle. To wszystko sprawia, że w Holandii mieszka duża liczba naszych rodaków oraz wiele z nich udaje się tam na urlop. Chociaż nikt z myślą o wakacjach czy przeprowadzce nie oczekuje, że za granicą przydarzy mu się wypadek, niestety takie sytuacje się zdarzają. Jak się wtedy zachować?

Odszkodowanie za wypadek w Holandii

Wypadek komunikacyjny lub w pracy to bardzo trudne przeżycie, które nigdy nie należy do przyjemnych – i to niezależnie, czy zdarzy się w naszym kraju, czy za granicą. Jednak w obcym kraju sytuacja nieco się komplikuje – szczególnie, jeżeli jesteśmy w nim tylko przejazdem. Największym problemem jest nieznajomość języka. W Holandii oficjalnym językiem urzędowym jest niderlandzki i chociaż niektóre osoby mogą posługiwać się angielskim, bariera komunikacyjna jest bardzo trudna do pokonania. Do tego dochodzi jeszcze stres i silne emocje związane z wypadkiem. Pod ich wpływem możemy podjąć nierozważną decyzję, której konsekwencje będą się za nami ciągnęły przez długi czas. Na przykład, po kolizji druga strona może dać nam jakiś dokument do podpisania w swoim języku, którego nie rozumiemy. Być może podpisanie go wiązałoby się z konkretnymi krokami prawnymi – na przykład oznaczałoby zrzeczenie się praw do odszkodowania lub przyjęcie winy za całe zdarzenie na siebie. Zazwyczaj w innych krajach różni się także lokalne prawo – nie wiemy, czy po kolizji niezbędne jest wezwanie policji. Obecność funkcjonariuszy może być konieczna, jeżeli w wypadku ktoś zginął, został rany lub wartość powstałych szkód przekroczyła określony przez prawo państwa próg. Pozostaje jeszcze jedna ważna kwestia – jeżeli nasze auto uległo uszkodzeniu, w jaki sposób dostaniemy się do miejsca zamieszkania? Z pewnością przydałby się samochód zastępczy – jednak i w tej sytuacji problemem jest bariera komunikacyjna.

Odszkodowanie za wypadek w Holandii

Jak widać, cały proces związany z załatwianiem formalności po wypadku jest bardzo skomplikowany. Najmniejszy błąd może sprawić, że stracimy szansę na odzyskanie odszkodowania. Jednak w takiej sytuacji nie jesteś zdany tylko na siebie. Możesz skorzystać z usług profesjonalistów, którzy wiedzą wszystko na temat wypadków za granicą oraz potrafią uzyskać należny spadek za odszkodowanie bez zbędnych komplikacji. Najważniejsze, aby w krótkim czasie po kolizji skontaktować się z wykwalifikowanym prawnikiem oraz zastosować do jego wskazówek. Jeżeli znajdujesz się właśnie w takiej sytuacji, możesz liczyć na naszą pomoc. Pomogliśmy już wielu naszym rodakom w Holandii oraz innych krajach europejskich. Doskonale wiemy, jak powinna przebiegać cała procedura oraz chętnie Cię przez nią przeprowadzimy.