W jakiej kolejności dziedziczy się w Stanach Zjednoczonych ? | Adwokat w Europie

Obecnie w Stanach Zjednoczonych mieszka bardzo wielu Polaków lub ogólnie osób z polskimi korzeniami, często dochodzi do sytuacji że zostawili po sobie spadek w  Ameryce dla krewnych którzy mieszkają w Polsce.  Takie przypadki nie są rzadkością, dlatego ważne jest, aby znać kolejność dziedziczenia w Stanach Zjednoczonych, aby odziedziczyć należną Ci masę spadkową, aby spadek nie przeszedł na własność obcego kraju. Doświadczony prawnik spadkowy pomoże Ci właściwie przeprowadzić procedurę przyjęcia spadku oraz uniknąć niepotrzebnej straty czasu, nerwów i pieniędzy. Sposób w jaki zostanie przeprowadzone postępowanie spadkowe ma na celu, abyś w jak najmniejszym stopniu był zaangażowany w sprawę, aby nasi prawnicy załatwili wszelkie niezbędne formalności za Ciebie. Wybór właściwego pełnomocnika, który będzie pilnował Twoich spraw ma ogromne znaczenie.

Jak powoływani są spadkobiercy?

Amerykańskie prawo spadkowe opiera się odpowiednio na anglosaskim systemie prawnym, który określa krąg spadkobierców.  Są trzy zasady, które odróżniają sprawy spadkowe w Stanach Zjednoczonych od podobnych, w Polsce:

  • Prawo spadkowe nie jest przypisane do odrębnej gałęzi. Jednak w systemie anglosaskim nie ma podziału na żadną gałąź prawa;
  • Istnieje podrozdział dotyczący prawa zwyczajowego i prawa ustanowionego.
  • Stany Zjednoczone są państwem federacyjnym, w związku z czym każdy stan ma własny system prawny, a co za tym idzie zasady prawa spadkowego.

W efekcie dziedziczenie oraz przeprowadzenie postępowania spadkowego w Stanach Zjednoczonych nie jest łatwym zadaniem, ale doświadczony prawnik będzie w stanie sobie z tym poradzić i pomóc swojemu klientowi w skomplikowanych i niejednoznacznych zawiłościach prawa spadkowego. Pomoże w znalezieniu ewentualnych pozostałych spadkobierców w Stanach Zjednoczonych i pomoże im odziedziczyć swoją część spadku zgodnie z wolą spadkodawcy lub w przypadku dziedziczenia ustawowego zgodnie z prawem.

Jak pozostawić po sobie spadek w Stanach Zjednoczonych

Mogą również wystąpić trudności w przekazaniu komukolwiek swojej własności. Dziedziczenie na podstawie testamentu jest najbardziej powszechne w Ameryce, ale istnieje szereg sytuacji, w których lokalni prawnicy mogą próbować zakwestionować oficjalne dokumenty. Dlatego lepiej skorzystać z pomocy doświadczonego prawnika, który jest dobrze zorientowany w zawiłościach prawa spadkowego w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli zostałeś powołany do dziedziczenia w Stanach Zjednoczonych, skontaktuj się z prawnikami z firmy Adwokat w Europie.