Pozyskiwanie nieruchomości za granicą | Adwokat w Europie

Kwestia dziedziczenia majątku za granicą należy do kategorii skomplikowanych problemów prawnych, których nie da się rozwiązać bez pomocy wykwalifikowanego specjalisty. Po pierwsze, możesz to zrobić na mocy prawa(dziedziczenie ustawowe) lub pozostawionego przez zmarłego testamentu, a są to dwie różne procedury. Po drugie, aby obce państwo mogło uznać osobę za spadkobiercę, konieczne jest pokonanie wszystkich niezbędnych przeszkód biurokratycznych które może być bardzo problematyczne ze względu na barierę językową oraz zawiłość przepisów. Prawnik którego specjalnością jest prawo spadkowe będzie nieodzownym pomocnikiem, któremu można powierzyć swoją sprawę do prowadzenia .

Dlaczego do pozyskania nieruchomości potrzebny jest Ci profesjonalny prawnik

Ponieważ jest osobą, która dokładnie wie, co zrobić w każdej sytuacji, zna przepisy prawa spadkowego danego kraju, broni praw klienta i robi wszystko, aby dziedziczenie nieruchomości za granicą zajęło jak najmniej czasu.

W czym może pomóc Ci prawnik spadkowy:

  • ustala miejsce majątku który wchodzi w skład masy spadkowej;
  • odpowiada za przygotowanie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia postępowania spadkowego;
  • składa wnioski do sądu;
  • otrzymuje świadectwo dziedziczenia.

Możesz próbować przeprowadzić postępowanie spadkowe na własną rękę, ale bez znajomości prawa materialnego kraju w którym znajduje się nieruchomość, oraz często bez znajomości języka obcego spadkobiorca jest zdezorientowany w sprawach  spadkowych lub nie dotrzymuje odpowiednich terminów do złożenia wniosków.

Zalety profesjonalnej pomocy prawnej

Spadkobierca, który otrzymał nieruchomość w spadku, nie zawsze ma czas i możliwość wyjechać do innego kraju i być w stanie załatwić wszystkie formalności samemu.  Pamiętać należy że zdarzają się sytuacje, kiedy lepiej jest odrzucić spadek: na przykład, gdy  na nieruchomości ustanowiona jest duża hipoteka lub gdy posiadamy wiedzę że spadkodawca miał spore długi. Wykwalifikowany prawnik zajmujący się spadkami,  zna wszystkie przepisy dotyczące dziedziczenia nieruchomości za granicą, z pewnością udzieli bezpłatnych konsultacji i doradzi, czy przyjąć spadek.

Zatem osoba, która odziedziczyła nieruchomość, powinna zwrócić się do prawnika znającego system prawa spadkowego innego państwa, aby mieć absolutną pewność, że wszystko przebiegnie szybko i sprawnie. Z profesjonalnym prawnikiem, dziedziczenie za granicą będzie prostą procedurą z przyjemnym dla Ciebie rezultatem. Jeśli zostałeś powołany do dziedziczenia nieruchomości za granicą skontaktuj się z prawnikami z firmy Adwokat w Europie.