Usługi prawnika w sprawach spadkowych za granicą | Adwokat w Europie

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas ma w rodzinie lub wśród bliskich znajomych osobę która mieszka za granicą. Dziedziczenie przez polskiego obywatela  za granicą to nie tylko smutna wiadomość o śmierci bliskiej osoby ale również często oznacza to powołanie nas do dziedziczenia masy spadkowej w postaci oszczędności zmarłego lub nieruchomości, często jednak przeprowadzenie w prawidłowy sposób postępowania spadkowego może nastręczać sporo problemów, ze względu na różnice w prawie spadkowym poszczególnych państw które różnią się diametralnie od polskiego prawa spadkowego   najprawdopodobniej powołanej do dziedziczenia osobie będzie trudno dochodzić swoich praw. Międzynarodowe sprawy spadkowe należą do najtrudniejszych, dlatego nie powinieneś zajmować się nimi samodzielnie, konieczne jest zaangażowanie wykwalifikowanych prawników którzy doskonale orientują się w przepisach prawnych danego kraju.

Dlaczego ciężko poradzić sobie samemu w przeprowadzeniu postępowania spadkowego?

Prawo spadkowe jest bardzo skomplikowaną dziedziną prawa praktycznie w każdym państwie, osobą które nie mają styczności z prawem na co dzień będzie naprawdę trudno je zrozumieć, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że do podjęcia poszczególnych czynności mamy  ograniczony czas i wyraźne terminy których nie można przekraczać . Dlatego konieczne jest skorzystanie z usług prawnika, który wytłumaczy Ci wszystkie zawiłości postępowania.

Co specjalista w dziedzinie prawa spadkowego może zrobić za Ciebie ?

  • złożyć oświadczenie o przyjęciu spadku lub oświadczenie o odrzuceniu spadku (są takie sytuacje, na przykład, jeśli chodzi o długi które mogą przekraczać wartość spadku);
  • pomoże w uzyskaniu zaświadczenia o dziedziczeniu;
  • otworzy sprawę spadkową i ją poprowadzi, jeśli sytuacja jest sporna.

Wszystkie postępowania spadkowe za granicą wymagają pomocy specjalisty. Pomoc prawna za granicą pozwala nie martwić się kwestią otwarcia spadku, wydania poświadczenia dziedziczenia, dziedziczenia testamentowego i tym podobnych. Prawnik spadkowy jak uznać testament za ważny i jakie powinny być czynności powinien podjąć notariusz przy otwieraniu spadku, jak wygląda procedura wydawania świadectwa dziedziczenia.

Zalety zwracania się do profesjonalnych prawników

Ponieważ większość osób najczęściej nie wie, w jaki sposób przeprowadzić postępowanie spadkowe za granicą, skorzystanie z usług profesjonalnego pełnomocnika  pozwala oddać cały proces w ręce prawników i uczestniczyć w nim jako strona bierna. Wszelkie formalności zostaną wykonane za Ciebie w Twoim imieniu,  prawnik pomoże uzyskać spadek bez żadnych przeszkód i opóźnień, ponieważ   zna wszystkie zawiłości prawa spadkowego w danym kraju. Może to być zarówno dziedziczenie testamentowe, jak i ustawowe, w każdym z tych przypadków przeprowadzenie postępowania spadkowego będzie przebiegało bardzo sprawnie. W razie powołania do dziedziczenia za granicą skontaktuj się z prawnikami z firmy Adwokat w Europie.