Transport zwłok | Adwokat w Europie

Jeśli Polak umrze w innym kraju, jego krewni muszą poradzić sobie z trudnym zadaniem przewiezienia ciała zmarłego do Polski. W zależności od miejsca zgonu, może to nastąpić drogą lądową lub lotniczą. W każdym razie, samodzielne rozwiązywanie tego typu problemów nie jest najlepszym pomysłem, dlatego najlepiej jest zasięgnąć porady specjalisty. Wsparcie prawne przy procedurze przewozu zwłok jest gwarancją, że wszystko pójdzie gładko i bez problemu.

Czym zajmuje się profesjonalny prawnik i dlaczego powinieneś skorzystać z jego usług?

Osoba która specjalizuje się w świadczeniu tego typu usług, na pewno zrobi wszystko pomoże w następujących czynnościach:

  • Zgromadzi wszelką niezbędną dokumentację, w tym wszystkie zaświadczenia lekarskie, dokumenty dla terminalu celnego oraz zarejestrowany akt zgonu;
  • Podejmie się organizacji transportu trumny: wybrać transport obrzędowy, przestrzegając wymogów dotyczących transportu zmarłych;
  • Zrobi wszystko, aby zapewnić, że ciało zostało dostarczone do kraju ojczystego tak szybko, jak to tylko możliwe, co jest bardzo ważne, ponieważ transport zmarłego z innego kraju może trwać dość długo, jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać.

Prawnik  za granicą jest potrzebny w sytuacji, gdy śmierć nastąpiła w wyniku wypadku, a bliscy zmarłego są uprawnieni do świadczeń ubezpieczeniowych. Nie zawsze pracodawca lub inny sprawca lub organizacja jest gotowa do dobrowolnego dokonania płatności i właśnie w tym przypadku potrzebny jest prawnik z dużym doświadczeniem. Faktem jest, że transport ciała do innego kraju jest bardzo kosztowny, a ubezpieczenie pokryje te koszty.

Jaką pomoc możesz uzyskać od profesjonalistów ?

Często osoby, które straciły bliską osobę, są całkowicie zagubione, zwłaszcza jeśli stało się to niespodziewanie. Nie ma nic dziwnego w takiej reakcji, jest ona całkowicie normalna. Żałoba nie zwalnia jednak z konieczności zajmowania się kwestiami prawnymi, więc pomoc prawników z pewnością się przyda.

Kiedy profesjonalista zajmuje się stroną prawną sprawy, można na nich całkowicie polegać i skupić się na żałobie po zmarłym. Profesjonalny prawnik zadba o to, aby spełnione zostały wszystkie wymagania dotyczące dokumentacji i zorganizuje transport ciała tak szybko i najlepiej jak to możliwe.

Jeżeli Twoja bliska osoba zmarła na skutek wypadku za granicą i potrzebujesz załatwić formalności związane z transportem zwłok, skontaktuj się z prawnikami z firmy Adwokat w Europie.